Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » ELEKTRO
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Instalacje elektryczne w budownictwie jednorodzinnym
Dostępność: brak - zapytaj
Wydawnictwo: Arkady
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
168
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2009
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 13,00 zł
  Cena:

przechowalnia

40,00 zł

Zamiarem autorów książki jest przybliżenie Czytelnikowi wiedzy dotyczącej instalacji elektrycznych występujących w budynkach jednorodzinnych i w ich otoczeniu.
Energia elektryczna jest stosowana powszechnie. Oprócz gospodarstw domowych najpoważniejszym odbiorcą jest przemysł, rolnictwo oraz transport.
W domu energia elektryczna jest praktycznie niezbędna. Poza oświetleniem są nią zasilane miksery, lodówki, pralki, telewizory i komputery, a postęp w jej wykorzystaniu jest zaskakująco wysoki.. Powstają nowe źródła światła - energooszczędne, a jednocześnie lepiej oddające barwy oświetlanych przedmiotów. Do napędu sprzętu AGD stosuje się wysoko wydajne, choć zminiaturyzowane silniczki. Zwiększa się stale udział elektroniki.
W książce autorzy starali się przedstawić wszystkie aspekty wykorzystania energii elektrycznej w domach jednorodzinnych.
W pierwszej części omówiono niezwykle istotne zagadnienie bezpieczeństwa użytkowania energii elektrycznej oraz ratowania osób porażonych. Sprawy związane z ratownictwem omówiono biorąc pod uwagę najnowsze metody i zasady stosowane przez profesjonalistów.
Sporo miejsca poświęcono przyłączaniu budynków do sieci elektroenergetycznych docelowo i na czas budowy. Omówiono także stosowane taryfy rozliczeń za energię.
W następnych rozdziałach przedstawiono informacje, które ułatwią właściwy dobór urządzeń elektrycznych - dozorowych, sygnalizacyjnych i oświetleniowych. Inwestorzy będą mogli podjąć decyzje dotyczące wyposażenia nowo wznoszonych budynków w instalacje ogólnego przeznaczenia i aparaturę specjalistyczną.
Budynki i ich wyposażenie powinny być chronione przed intruzami, dlatego w jednym z rozdziałów zamieszczono podstawową wiedzę na temat instalacji ochronnych. Książka zawiera także rozdział poświęcony ochronie przed wyładowaniami atmosferycznymi i przepięciami. Zagadnienia te powinny być obecnie doceniane ze względu na duże nasycenie gospodarstw domowych sprzętem elektronicznym, szczególnie czułym na przepięcia atmosferyczne i łączeniowe.
Ważny dla Czytelników będzie też rozdział poświęcony oszczędzaniu energii elektrycznej używanej do celów bytowych, a także rozdział traktujący o ogrzewaniu elektrycznym i klimatyzacji. Omówiono w nim m.in. systemy ogrzewania pomieszczeń i wody, w których wykorzystuje się energię ze źródeł odnawialnych: kolektory słoneczne i pompy ciepła.
Mimo że w książce podano wiele szczegółowych informacji, Autorzy nie zalecają samodzielnego majsterkowania, gdyż wszelkie prace przy instalacjach elektrycznych mogą być wykonywane tylko przez uprawnione osoby. Niemniej jednak wiedza zawarta w książce umożliwi właściwą ocenę zarówno jakości robót remontowych i konserwacyjnych, jak i stanu nowych instalacji wykonywanych przez fachowców.
W niniejszej znowelizowanej wersji poradnika uwzględniono liczne w ostatnich latach zmiany przepisów i norm oraz nowe rozwiązania w zakresie instalacji elektrycznych.

Spis treści:

1. Elektryczność w naszym życiu.

2. Warunki bezpiecznego użytkowania energii elektrycznej.

- Wpływ prądu elektrycznego na organizmy żywe.
- Środki ochrony przed porażeniami elektrycznymi.
- Ostrożnie z prądem!
- Pożary związane z użytkowaniem energii elektrycznej, zapobieganie i gaszenie.
- Ratowanie osób porażonych prądem elektrycznym.

3. Dostawa energii elektrycznej.

4. Oszczędność energii elektrycznej w gospodarstwie domowym.

5. Odbiorniki energii elektrycznej

- Urządzenia oświetleniowe
- Pozostałe odbiorniki

6. Elementy instalacji elektrycznych. Przewody, kable, osprzęt.

7. Zabezpieczenia w instalacjach elektrycznych.

8. Instalacje elektryczne ogólnego przeznaczenia.

9. Ogrzewanie elektryczne i klimatyzacja.

10. Systemy alarmowe, nadzorowe i ochronne.

11. Instalacje i urządzenia telekomunikacyjne.

12. Instalacje antenowe.

13. Rozwiązania specjalne.

14. Instalacje w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

15. Ochrona odgromowa.

16. Elektryczność statyczna.
Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Strzelecki Ryszard, Supronowicz Henryk
Podręcznik przedstawia negatywne oddziaływanie odbiorników nieliniowych, głównie energoelektronicznych, na sieć elektroenergetyczną oraz metody ograniczenia i kompensacji tego oddziaływania. Omawia wybrane zagadnienia teorii mocy, metody identyfikacji składowych niepożądanych prądów, symetryzację odbiorników energii elektrycznej, kompensację mocy przesunięcia fazowego, filtry aktywne i hybrydowe przekształtniki o jednostkowym współczynniku mocy.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-09-22 12:05
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.