Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » ARCHITEKTURA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Oblicza architektury
Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 2
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
222
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2000
Język
polski
ISBN/ISSN
0867/096X/222

Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł
  Cena:

Ilość

przechowalnia

19,00 zł

Przybliżenie czytelnikowi sensu niniejszego traktatu warto by zacząć od odpowiedzi na pytanie: komu i w jakim celu ma on służyć? Po zapoznaniu się z tekstem wprowadzenia, a także po przeczytaniu spisu treści można się już zorientować, że tematyka nie jest nowa. Wprost przeciwnie, podejmowane tu zagadnienia postrzegane być mogą jako wciąż eksploatowane. Czy więc książka ta jest potrzebna?
Temat sam w sobie nie może satysfakcjonować każdego odbiorcy. Ważny jest szerszy kontekst, w jakim jest przedstawiany, a także sam odbiorca. Prawdy głoszone jako abstrakcyjne, w konkretnych przypadkach mogą nabierać różnych znaczeń, a wartość ich może być rozmaita. Jest z tym trochę tak, jak z zależnością między dziełem muzycznym i jego interpretacją: symfonia Mozarta w dwóch różnych wykonaniach to nie ta sama symfonia, tak w sensie jakościowym (sposób przedstawienia), jak i ilościowym (poziom przedstawienia).
Problematyka poruszona w niniejszym traktacie, zwłaszcza w rozdziałach "Granice architektury", "Specjalista i dyletant", "Międzytradycją a nowoczesnością", a następnie w różnym stopniu w pozostałych - najmniej w ostatnim: "Miejsce i strona" - obecna jest w publikacjach pisanych w języku angielskim, niemieckim czy francuskim; na polskim rynku wydawniczym jest znacznie gorzej. Tu częściej pojawia się ona w fachowych i naukowych (nierzadko w tzw. naukowych) artykułach, esejach, rozprawach, pisanych często językiem hermetycznym, trudnym do zrozumienia nie tylko dla mało przygotowanego odbiorcy, których zresztą na ogół nie ma w księgarniach.
Spodziewać się można określonego zapotrzebowania na książkę. Jako pierwszego jej czytelnika widzę studenta uczelni architektonicznych. Przedstawione treści od wielu lat są podstawą moich wykładów. Konstrukcja książki jest całością stworzoną z autonomicznych części (rozdział jest rodzajem wykładu). Nie znaczy to, że forma taka może satysfakcjonować tylko studenta. Publikacje w takim kształcie funkcjonują od wieków w postaci traktatów i prób (szkiców) przeznaczonych dla szerokiego kręgu odbiorców.

Spis treści:

Wprowadzenie 
 
1. Granice architektury 
2. Specjalista i dyletant, czyli rozważania o zawodzie architekta 
3. Między tradycją a nowoczesnością 
4. Życie w rodzinie, życie w społeczeństwie 
5. Od unikatu do uniformu 
6. Zmienność architektury, czyli obiekt architektoniczny a upływ czasu 
7. Przestrzeń zyskana, przestrzeń stracona 
8. Miejsce i strona 
Refleksje końcowe i podziękowania 
 
Literatura 
Summary

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Wiśniewska Miriam
Skrypt jest przeznaczony do przedmiotu "planowanie przestrzenne obszarów wiejskich". Uwzględniono w nim problemy pojawiające się w trakcie obecnej transformacji rolnictwa, m.in. uporządkowanie zabudowy pozostałej po państwowych gospodarstwach rolnych. Określono wpływ, który terytorialny podział kraju wywiera na funkcje i kompozycję elementów osiedli. Podano również przegląd cech regionalnej zabudowy wiejskiej.
Kalita Zdzisław
L eon Battista Alberti to jedna z najbardziej interesujących postaci Odrodzenia. Uosobiał ideał człowieka piętnastego stulecia (Paul-Henry Michel) był prawdziwie uniwersalnym człowiekiem wczesnego Renesansu (Jacob Burckhardt, Joan Gadol), uosobieniem ducha Renesansu, jego humanistycznych ideałów i nowego modelu człowieka (Giovanni Gentile i Giuseppe Saitta), pierwszym, najwybitniejszym i najwszechstronniejszym z renesansowych autorów, piszących o sztuce, pierwszym, który dał wyraz estetycznym po
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-08-19 14:13
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.