UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja
W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą epidemii koronawirusa - firma kurierska InPost rekomenduje zamawianie przesyłek do paczkomatów.

Informacje o produkcie

Oblicza architektury


Oblicza architektury
  Cena:

przechowalnia

19,00 zł

Dostępność: brak - zapytaj
Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł

Najedź aby zobaczyć wszystkie koszty wysyłki

Specyfikacja książki
Ilość stron
222
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2000
Język
polski
ISBN/ISSN
0867/096X/222
  Cena:

przechowalnia

19,00 zł

Przybliżenie czytelnikowi sensu niniejszego traktatu warto by zacząć od odpowiedzi na pytanie: komu i w jakim celu ma on służyć? Po zapoznaniu się z tekstem wprowadzenia, a także po przeczytaniu spisu treści można się już zorientować, że tematyka nie jest nowa. Wprost przeciwnie, podejmowane tu zagadnienia postrzegane być mogą jako wciąż eksploatowane. Czy więc książka ta jest potrzebna?
Temat sam w sobie nie może satysfakcjonować każdego odbiorcy. Ważny jest szerszy kontekst, w jakim jest przedstawiany, a także sam odbiorca. Prawdy głoszone jako abstrakcyjne, w konkretnych przypadkach mogą nabierać różnych znaczeń, a wartość ich może być rozmaita. Jest z tym trochę tak, jak z zależnością między dziełem muzycznym i jego interpretacją: symfonia Mozarta w dwóch różnych wykonaniach to nie ta sama symfonia, tak w sensie jakościowym (sposób przedstawienia), jak i ilościowym (poziom przedstawienia).
Problematyka poruszona w niniejszym traktacie, zwłaszcza w rozdziałach "Granice architektury", "Specjalista i dyletant", "Międzytradycją a nowoczesnością", a następnie w różnym stopniu w pozostałych - najmniej w ostatnim: "Miejsce i strona" - obecna jest w publikacjach pisanych w języku angielskim, niemieckim czy francuskim; na polskim rynku wydawniczym jest znacznie gorzej. Tu częściej pojawia się ona w fachowych i naukowych (nierzadko w tzw. naukowych) artykułach, esejach, rozprawach, pisanych często językiem hermetycznym, trudnym do zrozumienia nie tylko dla mało przygotowanego odbiorcy, których zresztą na ogół nie ma w księgarniach.
Spodziewać się można określonego zapotrzebowania na książkę. Jako pierwszego jej czytelnika widzę studenta uczelni architektonicznych. Przedstawione treści od wielu lat są podstawą moich wykładów. Konstrukcja książki jest całością stworzoną z autonomicznych części (rozdział jest rodzajem wykładu). Nie znaczy to, że forma taka może satysfakcjonować tylko studenta. Publikacje w takim kształcie funkcjonują od wieków w postaci traktatów i prób (szkiców) przeznaczonych dla szerokiego kręgu odbiorców.

Spis treści:

Wprowadzenie 
 
1. Granice architektury 
2. Specjalista i dyletant, czyli rozważania o zawodzie architekta 
3. Między tradycją a nowoczesnością 
4. Życie w rodzinie, życie w społeczeństwie 
5. Od unikatu do uniformu 
6. Zmienność architektury, czyli obiekt architektoniczny a upływ czasu 
7. Przestrzeń zyskana, przestrzeń stracona 
8. Miejsce i strona 
Refleksje końcowe i podziękowania 
 
Literatura 
Summary

  Cena:

przechowalnia

19,00 zł

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Dostępność: brak - zapytaj
przechowalnia
Janowska Jolanta, Kietliński Wiesław
31,00 zł
Dostępność: brak - zapytaj
przechowalnia
Bieniasz Jan, Januszewski Bogusław, Piekarski Maciej
28,00 zł
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska