Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » INŻYNIERIA MATERIAŁOWA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Repetytorium z materiałoznawstwa. Część III. Materiały niemetalowe i kompozyty
Dostępność: brak - zapytaj
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
107
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2002 - wyd. III
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 13,00 zł
  Cena:

przechowalnia

17,00 zł

Oddajemy do użytku Państwa kolejną część skryptu ?Repetytorium z materiałoznawstwa", opracowaną w formie pytań i odpowiedzi, poświęconą problematyce materiałów niemetalowych i kompozytów. Zagadnienia te s4 ujęte w programach studiów wydziałów mechanicznych i inżynierii materiałowej politechnik, a brak jest podręcznika uwzględniającego tak różnorodne materiały, jak tworzywa sztuczne, materiały ceramiczne, kompozyty, farby, lakiery, emalie i kleje. Sądzimy, że skrypt ten wypełni istniejącą lukę w tym zakresie i umożliwi studentom lepsze opanowanie materiału przekazywanego na wykładach. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zakres przedstawionych w skrypcie wiadomości nie obejmuje wszystkich materiałów niemetalowych, takich jak drewno, skóra itp., jest dość zwięzły i raczej encyklopedyczny, ale jest to podyktowane względami programowymi przedmiotu. Dlatego tych, którzy pragną pogłębić znajomość przedstawionej tu problematyki, odsyłamy do literatury źródłowej zestawionej na końcu skryptu. Ze względu na zamieszczenie skorowidza skrypt ten może służyć jako leksykon terminów dotyczących materiałów niemetalowych. Spodziewamy się, że forma skryptu umożliwi w przyszłości zastosowanie komputerowej metody nauczania materiałoznawstwa. Zakładamy, że treść skryptu będzie wówczas dostępna również w formie dyskietek możliwych do nabycia lub wypożyczenia w bibliotekach, a także w sieci komputerowej, co umożliwi dostęp do skryptu uczelniom w całej Polsce. Pragniemy nadmienić, że znaczne zainteresowanie i pochlebną ocenę wzbudziło wprowadzenie I i II części skryptu do sieci komputerowej. Sugerujemy korzystanie ze skryptu zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi w przedmowach do cz. I i II. Prosimy i tym razem o uwagi dotyczące formy i treści tego podręcznika, które wykorzystamy przy opracowywaniu ewentualnego wznowienia lub przy przygotowaniu następnych części.
Pragniemy podziękować Panu dr inż. Andrzejowi Ciasiowi z AGH za uwagi dotyczące rozdziału 1 oraz Panom Profesorom Andrzejowi Kielskiemu z AGH i Józefowi Koszkulowi z Politechniki Częstochowskiej za przeprowadzenie recenzji skryptu i za cenne uwagi, które przyczyniły się do usunięcia usterek.

Spis treści:

Przedmowa 
 
Rozdział 1. Tworzywa sztuczne 
Rozdział 2. Materiały ceramiczne 
Rozdział 3. Kompozyty 
Rozdział 4. Farby, emalie, lakiery 
Rozdział 5. Kleje 
 
Skorowidz

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Dąbrowski Henryk
W pracy podjęto próbę oceny kinetyki dekohezji materiałów wielofazowych na przykładzie włóknistych laminatów warstwowych. Zastosowano opracowane przez autora strukturalno-statystyczne kryterium strukturalne oraz naturalną niejednorodność wytrzymałości takich składników struktury, jak włókna, osnowa i warstwa graniczna.
Ciesielski Stanisław, Lus Tomasz
Podręcznik zawiera podstawowy materiał teoretyczny i praktyczny obejmujący zasady bezpiecznego prowadzenia okrętu. Przeznaczony jest dla studentów studiów dziennych i zaocznych wyższych uczelni morskich oraz oficerów nawigacyjnych marynarki wojennej i handlowej oraz rybołówstwa o rożnych poziomach wykształcenia zawodowego.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-09-18 10:09
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.