Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » MATEMATYKA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Równania różniczkowe zwyczajne.
Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 1
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
186
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2001
Język
polski
ISBN/ISSN
83-88229-20-6

Najniższy koszt wysyłki to tylko 13,00 zł
  Cena:

Ilość

przechowalnia

18,00 zł

Skrypt ten jest adresowany głównie do studentów studiów dziennych Wydziału Elektrycznego i Mechanicznego Politechniki Białostockiej, ale materiał został tak pomyślany i dobrany, aby mogły z niego również korzystać osoby studiujące na innych kierunkach oraz w systemie zaocznym i wieczorowym. Może być też polecany jako materiały pomocnicze do ćwiczeń rachunkowych z przedmiotu "Równania różniczkowe" na studiach matematycznych.
Naszyrn celem było przedstawienie metod rozwiązywania, różnych typów równań różniczkowych zwyczajnych, poczynając od równań pierwszego rzędu, a kończąc na równaniach n-tego rzędu. Dlatego też podaliśmy tylko podstawowe wiadomości teoretycznie, zrezygnowaliśmy z dowodów przytaczanych twierdzeń na rzecz przedstawienia szczegółowych rozwiązali dużej liczby przykładów i zadań. Zastosowania praktyczne równań różniczkowych zostały zilustrowane przykładami z eletkrotechniki i mechaniki.

Skrypt jest podzielony na sześć rozdziałów. W pierwszym rozdziale przedstawione są podstawowe wiadomości z teorii równań różniczkowych. Drugi rozdział poświęcony jest metodom rozwiązywania równań różniczkowych zwyczajnych I-go rzędu. W trzecim - omówione są liniowe i nieliniowe równania różniczkowe wyższych rzędów. Czwarty rozdział jest poświęcony rozwiązywaniu układów równań różniczkowych liniowych oraz badaniu ich stabilności. W rozdziale piątym omówione s.1 własności prostej i odwrotnej transformaty Laplace'a oraz metody ich wyznaczania. W rozdziale szóstym szczegółowo jest omówiona operatorową metodę rozwiązywania równań różniczkowych zwyczajnych, układów takich równari oraz równań różniczkowo-całkowych Volterry.
Drugie wydanie niniejszego skryptu zostało zmienione i uzupełnione w stosunku do wydania pierwszego. Materiał został poszerzony o równania Riccartiego, Clairauta, Eulera oraz o metody badania stabilności układów równań różniczkowych zwyczajnych. Zostało zamieszczonych więcej przykładów rozwiązanych oraz zadań do samodzielnego rozwiązania. Zauważone błędy 1 usterki zostały poprawione. Serdecznie dziękujemy profesorom E.Puczyłowskiemu i Z. Bartosiewiczowi za cenne uwagi, które przyczyniły się do usunięcia usterek i ulepszenia skryptu.

Autorzy

 

Spis treści:

Wstęp

1 Wprowadzenie

2 Równania różniczkowe zwyczajne rzędu pierwszego
2.1 Pole kierunków
2.2 Równania różniczkowe o zmiennych rozdzielonych
2.3 Równania różniczkowe jednorodne względem zmiennych
2.4 Równania różniczkowe postaci
2.5 Równania różniczkowe liniowe rzędu pierwszego
2.6 Równanie Bernoulliego
2.7 Równanie Riccatiego
2.8 Równanie Clairauta
2.9 Równania różniczkowe zupełne
2.10 Zastosowanie równań różniczkowych liniowych rzędu pierwszego
2.11 Równania sprowadzalne do równań rzędu pierwszego

3 Równania różniczkowe liniowe wyższych rzędów
3.1 Pojęcia wstępne
3.2 Operator różniczkowy liniowy
3.3 Równania różniczkowe liniowe jednorodne o stałych współczynnikach
3.4 Równania różniczkowe liniowe niejednorodne o stałych współczynnikach
3.5 Równanie różniczkowe Eulera
3.6 Redukcja rzędu
3.7 Zastosowania równań różniczkowych liniowych rzędu drugiego

4 Układy równań różniczkowych liniowych
4.1 Układy równań różniczkowych liniowych jednorodnych
4.1.1 Macierz współczynników posiada bazę własną
4.1.2 Macierz współczynników nie posiada bazy własnej
4.2 Stabilność rozwiązania zerowego
4.3 Układy równań różniczkowych liniowych niejednorodnych
4 4 Eksponenta macierzowa i układy równań różniczkowych
4.4.1 Eksponenta macierzowa
4.4.2 Eksponenta macierzowa a układy równań różniczkowych

5 Transformata Laplace'a
5.1 Oryginał
5.2 Transformata Laplace'a
5.3 Delta Diraca
5.4 Splot
5.5 Odwrotna transformata Laplace'a
5.6 Różniczkowanie i całkowanie oryginału i obrazu

6 Operatorowa metoda rozwiązywania równań różniczkowych
6.1 Zastosowanie transformaty Laplace'a do rozwiązywania równań różniczkowych
6.2 Równania różniczkowo-całkowe

Dodatek
Tablice transformat Laplace'a
Tablica wybranych całek nieoznaczonych

Spis literatury
Skorowidz

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Kaczorek Tadeusz
Monografia ta jest poświęcona wybranym zastosowaniom macierzy wielomianowych i wymiernych w teorii ciągłych i dyskretnych układów liniowych o stałych skupionych parametrach. Powstała ona na podstawie wykładów, które prowadził autor dla słuchaczy studiów doktoranckich Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej w roku akademickim 2003/2004. Monografia ta składa się z 7 rozdziałów, dodatku i wykazu literatury. Rozdział 1. jest poświęcony macierzom wielomianowym. Podano tu podstawowe działania
Jakowluk Anatoliusz
Koniec XX wieku charakteryzuje się burzliwym rozwojem robototechniki, a w szczególności robotów trzeciej generacji. Do ich projektowania i wyposażania w programy sterowania potrzebny jest cały arsenał wiedzy i metod z zakresu: matematyki, mechaniki ogólnej i analitycznej, teorii mechanizmów, teorii automatycznego sterowania i optymalizacji, teorii sprężystości, drgań i propagacji fal, teorii napędów i innych.
Regel Wiesława
Opracowanie 102 równania różniczkowe I rzędu z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku ma na celu prezentację metod rozwiązywania niektórych klas równań różniczkowych I rzędu. Szybsze opanowanie metodyki rozwiązywania równań różniczkowych pozwoli dokładniej skupić się na problemie opisywanym przez równanie oraz na analizie przebiegu procesów w różnych warunkach. Ze względu na obszerność zagadnienia w zeszycie 3 zaprezentowano metody rozwiązywania równań tylko pierwszego rzędu. Są tu równania o zmien
Regel Wiesława
Książka 107 równań różniczkowych wyższych rzędów z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku z nowej serii Biblioteczka Opracowań Matematycznych jest skierowana głównie do studentów studiów dziennych i zaocznych kierunków technicznych i ekonomicznych.
Wituła Roman
Książka łączy w swojej formie zbór zadań, poradnik encyklopedyczny oraz wybór źródeł z zakresu liczb zespolonych, wielomianów oraz rozkładów funkcji wymiernych na ułamki proste. Książka przez wzgląd na swoją objętość została podzielona na trzy tomy.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-09-18 09:17
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.