Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » INŻYNIERIA MATERIAŁOWA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Podstawy inżynierii materiałowej. Laboratorium wyd. II
Dostępność: brak - zapytaj
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
122
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2005
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 13,00 zł
  Cena:

przechowalnia

16,00 zł

Podczas rozwiązywania każdego problemu technicznego, niezależnie od charakteru pracy zawodowej, zawsze istotne są zagadnienia związane z inżynierią materiałową. Należy przez to rozumieć świadomy dobór materiałów dla osiągnięcia zamierzonego celu. Umożliwiają to badania, prowadzone w celu wyznaczenia lub sprawdzenia, w sposób powtarzalny, istotnych właściwości materiałów i ich zależności od czynników zewnętrznych. Badania takie są ściśle określone przez odpowiednie międzynarodowe dokumenty normalizacyjne. 
Tematyka skryptu obejmuje wybrane zagadnienia z zakresu badań podstawowych właściwości materiałów przewodzących, półprzewodzących, dielektrycznych i magnetycznych, zebrane w dziesięć tematycznych ćwiczeń laboratoryjnych. 
Omówienie każdego ćwiczenia składa się z wyjaśnienia fizycznych podstaw zjawisk, układów pomiarowych, sposobu wykonania badań i programu ćwiczenia. 
Skrypt jest przeznaczony dla studentów Wydziału Elektrycznego kierunku elektrotechnika oraz automatyka i robotyka, ale może być również przydatny inżynierom i technikom elektrykom. 

Spis treści:

Wstęp 
Regulamin bezpieczeństwa w Laboratorium Podstaw Inżynierii Materiałowej 
 
1. Badanie rezystywności dielektryków 
2. Wyznaczanie przenikalności elektrycznej 
3. Pomiary współczynnika strat dielektrycznych 
4. Badanie wytrzymałości elektrycznej 
5. Badanie właściwości magnetycznych próbek blach elektrotechnicznych 
6. Badanie właściwości mechanicznych materiałów izolacyjnych 
7. Badanie właściwości cieplnych materiałów izolacyjnych 
8. Badanie wybranych właściwości fizycznych i chemicznych dielektryków ciekłych 
9. Badanie zjawisk termoelektrycznych 
10. Badanie zjawiska Halla 


Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Celiński Zdzisław
Książka objaśnia zjawiska fizyczne zachodzące w materiałach używanych w elektrotechnice oraz omówiono ich własności. Osobno omówiono materiały przewodzące, półprzewodnikowe, izolacyjne oraz magnetyki. Skrypt jest przeznaczony dla studentów wydziałów elektrycznych. Może być przydatny dla inżynierów i techników elektryków.
Kusz Bogusław
Szkła krzemianowe zawierające tlenki ołowiu, bizmutu czy antymonu znajdują szereg zastosowań przemysłowych w optoelektronice. W aplikacjach wykorzystuje się ich ciekawe własności fizyczne, takie jak: wysoki współczynnik absorpcji w podczerwieni, nieliniowy współczynnik załamania, duża gęstość, niska temperatura przejścia szklistego, duży współczynnik rozszerzalności cieplnej.
Kuśmińska-Fijałkowska Aldona, Łukasik Zbigniew
Zakres podręcznika obejmuje zagadnienia teoretyczne i praktyczne związane z tworzeniem aplikacji wizualizacyjnych do zautomatyzowanych procesów. Rozwój metod i technik wizualizacyjnych jest jednym z elementów determinujących postęp we współczesnym przemyśle. Systemy wizualizacji są obecnie stosowane we wszystkich gałęziach przemysłu. Wspomagają pracę personelu nadzorującego działanie linii wydziału lub przedsiębiorstwa. Materiał zgromadzony w skrypcie jest niezbędny do realizacji ćwiczeń laborat
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-09-23 11:32
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.