Księgarnia Techniczna

serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie

Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
AGNES Agnieszka Kamińska
Sadowa 4, 59-550 Wojcieszów
tel. kom.: 603 430 340
e-mail: ksiazka@ksiazka.edu.pl
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » MARKETING
Wyszukiwarka

Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Obsługa klienta. Prawo pracy. Higiena pracy
Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 1
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
116
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2004 - wyd. II
Język
polski
  Cena:

Ilość

przechowalnia

17,00 zł

Podręcznik jest przeznaczony dla uczniów liceum profilowanego o profilu usługowo-gospodarczym, do bloku tematycznego - Obsługa klienta.
Zawiera wiadomości ogólne na temat prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy ze szczególnym naciskiem na prawa i obowiązki pracowników i pracodawców. Omówiono w nim przepisy prawa regulowane kodeksem pracy (m.in. rodzaje umów o pracę, nawiązywanie i rozwiązywanie umów o pracę, zasady wynagradzania, czas pracy, urlopy wypoczynkowe, system ochrony pracy, odpowiedzialność za naruszenie prawa pracy) oraz europejskie prawo pracy. Spośród ważnych zagadnień bhp scharakteryzowano czynniki bhp, wymagania higieniczno-sanitarne w zakładach pracy, przedstawiono zagrożenia występujące w środowisku pracy oraz skutki ich lekceważenia, ochronę pracowników przed czynnikami zagrożeń oraz ryzyko zawodowe i jego miary.
Stan prawny aktualny na 2004 rok.

Spis treści:

Część 1 PRAWO PRACY

1. Wprowadzenie

2. Podstawowe zasady prawa pracy

3. Stosunek pracy a zatrudnienie

3.1. Pojęcie, rodzaje i cechy zatrudnienia
3.2. Stosowanie umów cywilnoprawnych do świadczenia pracy

4. Nawiązanie stosunku pracy

4.1. Rodzaje umów o pracę
4.2. Treść umowy o pracę
4.3. Forma umowy o pracę
4.4. Inne podstawy nawiązania stosunku pracy

5. Rozwiązanie umowy o pracę
5.1. Sposoby rozwiązania umowy o pracę
5.2. Rozwiązanie umowy na mocy porozumienia stron
5.3. Rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem
5.4. Ochrona przed wypowiedzeniem umowy
5.5. Rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia
5.6. Świadectwo pracy
5.7. Wypowiedzenie warunków pracy lub płacy

6. Prawa i obowiązki stron stosunku pracy

7. Wynagrodzenie za pracę

7.1. Pojęcie wynagrodzenia za pracę
7.2. Podstawy ustalenia wynagrodzenia za pracę
7.3. Składniki wynagrodzenia
7.4. Ochrona wynagrodzenia za pracę

8. Czas pracy
8.1. Pojęcie czasu pracy
8.2. Podstawowy wymiar czasu pracy
8.3. Okresy odpoczynku
8.4. Przedłużony wymiar czasu pracy
8.5. Praca w ruchu ciągłym
8.6. Przerywany czas pracy
8.7. Zadaniowy czas pracy
8.8. Przerwa w pracy
8.9. Indywidualny rozkład czasu pracy
8.10. System skróconego tygodnia pracy
8.11. System czasu pracy w piątki, soboty, niedziele i święta
8.12. Skrócony czas pracy
8.13. Praca w godzinach nadliczbowych
8.14. Czas dyżuru
8.15. Czas podróży służbowej
8.16. Praca w nocy oraz w niedziele i święta

9. Urlopy wypoczynkowe
9.1. Prawo do urlopu i wymiar urlopu
9.2. Urlop proporcjonalny
9.3. Zasady udzielania urlopu

10: Ochrona pracy

10.1. System ochrony pracy w Polsce
10.2. Ochrona pracy kobiet
10.3. Ochrona pracy młodocianych
10.4. Ochrona pracy osób niepełnosprawnych
10.5. Profilaktyczna ochrona zdrowia w prawie pracy

11. Wypadki przy pracy i choroby zawodowe

11.1. Uwagi ogólne
11.2. Pojęcie wypadku przy pracy i choroby zawodowej
11.3. Wypadki w drodze do pracy i z pracy
11.4. Ustalenie okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy
11.5. Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych

12. Nadzór państwa nad warunkami pracy

13. Postępowanie w sprawach o roszczenia ze stosunku pracy

13.1. Postępowanie przed komisją pojednawczą
13.2. Postępowanie przed sądem pracy
13.3. Przedawnienie roszczeń ze stosunku pracy

14. Odpowiedzialność za naruszenie prawa pracy
14.1. Rodzaje odpowiedzialności
14.2. Odpowiedzialność porządkowa pracowników
14.3. Odpowiedzialność materialna pracowników
14.4. Odpowiedzialność majątkowa pracodawców
14.5. Odpowiedzialność karna pracodawców

15. Status bezrobotnego

16. Europejskie prawo pracy

Część 2. HIGIENA PRACY

17. Wiadomości wstępne

18. Zadania higieny

19. Czynniki bezpieczeństwa i higieny pracy

20. Wymagania higieniczno-sanitarne

20.1. Ogólne wymagania dla całego terenu zakładu pracy
20.2. Ogólne wymagania dotyczące pomieszczeń pracy
20.3. Ogólne wymagania dotyczące oświetlenia pomieszczeń i stanowisk pracy
20.4. Ogólne wymagania dotyczące temperatury i ruchu powietrza w pomieszczeniach pracy
20.5. Ogólne wymagania dotyczące hałasu i drgań
20.6. Ogólne wymagania dotyczące czynników zagrożeń chemicznych w środowisku pracy
20.7. Ogólne wymagania dotyczące procesu pracy
20.8. Ogólne wymagania dotyczące pomieszczeń i urządzeń higieniczno-sanitarnych

21. Zasady i kierunki kształtowania bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy

22. Skutki zagrożeń w środowisku pracy

23. Ochrona pracowników przed czynnikami zagrożeń

24. Ryzyko zawodowe i jego miary

25. Aspekty ekonomiczne bezpieczeństwa i higieny pracy

Wykaz aktów normatywnych

Galeria
Opinia o książce
Ocena
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Na skróty...
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Przechowalnia
Brak produktów w przechowalni
Bezpieczeństwo danych - SSL

Księgarnie ochrania
certyfikat SSL

Zabezpiecza IQ.PL

Opinie klientów

Sklep ksiegarnia.edu.pl - opinie klientów

Najczęściej oglądane

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt

Księgarnia Techniczna - XML Sitemap

Aktualna Data: 2018-09-26 06:25